606 536 476 noclegi@podwierzba.eu

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

Szczawnica atrakcje zima

Pieniny odwiedzać warto zimą…

Pieniny są górami, w które każdy powinien chociaż raz w życiu przyjechać zimą. Czekają tu na nas nie tylko pięknie ośnieżone szczyty, czyste górskie powietrze, czy dostępne dla każdego trasy spacerowe, ale także liczne hotele, restauracje oraz punkty sanatoryjne. A przede wszystkim: miła, często domowa atmosfera, stworzona dzięki życzliwości mieszkańców Pienin.

Atrakcje w Szczawnicy zimą

Miastem królującym w Pieninach jest bez wątpienia Szczawnica. Każdy urlopowicz niezależnie od pory roku znajdzie tutaj mnóstwo atrakcji. Także zimą.

 

Ośrodki narciarskie w Szczawnicy

Do głównych zimowych atrakcji Szczawnicy zalicza się bez wątpienia ośrodek narciarski na Palenicy. Stoki Szafranówki i Palenicy zapewniają narciarze 3600 m tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Dla osób uczących się jeździć oraz dla małych dzieci przygotowano specjalny niewielki stok tuż obok stoku głównego (tzw. oślą łączkę). Ośrodek oferuje także skorzystanie ze szkółki narciarskiej. Dzięki doświadczonym instruktorom będziemy mogli podszkolić naszą technikę jazdy. Stoki Szafranówki i Palenicy są oświetlone. Jeśli jest taka potrzeba – trasy narciarskie są tu dośnieżane.

Szczawnica trasy narciarskie

Szczawnica trasy narciarskie na Palenicy

Niedaleko Szczawnicy (ok. 5-6 km od centrum miasta) znajduje się kolejny wyciąg narciarski Arena Narciarska Jaworki Homole. Narciarze mogą korzystać tutaj z bezpłatnego parkingu, dwóch punktów gastronomicznych oraz wypożyczalni i serwisu sprzętu narciarskiego. Narciarze mogą tu korzystać z tras o różnych stopniach trudności. Łączna długość tras to ok. 3600 m. Obok Areny Narciarskiej Jaworki Homole znajdują się dwa rezerwaty przyrody: Wąwóz Homole oraz Zaskalskie-Bodnarówka.

Arena narciarska Homole trasy

Jaworki trasy narciarskie

Liczne trasy spacerowe w Szczawnicy

Szczawnica do idealne miejsce do spacerowania. Znajduje się tutaj sporo tras, które można „przespacerować” także zimą. Warto zaopatrzyć się w dobry przewodnik, w którym trasy te będą odpowiednio opisane. Przykładowe trasy spacerowe, dostępne także zimą, to trasa z centrum wzdłuż potoku Grajcarek, Droga Pienińska, spacer do rezerwatu Biała Woda, wycieczka na Jarmutę, Dzwonkówkę, Bryjankę, czy też do popularnego Wąwozu Homole. Nieco trudniejsze, choć na pewno ciekawsze, są szlaki na Trzy Korony, Wysoką i Przehybę.

Szczawnica droga pienińska

Jaworki Biała Woda zimą

Wycieczka na Bryjarkę w Szczawnicy

Atrakcje kulturalne w Szczawnicy

W trakcie ferii zimowych Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy przygotowuje cykl koncertów (między innymi koncerty kolęd, koncert muzyki kameralnej itp.), na które warto się wybrać wieczorem, po całodziennym szusowaniu na stoku. Dodatkowo można odwiedzić muzea szczawnickie, które przybliżą nam historię i kulturę regionu a także prywatny skanen Jana Malinowskiego. Fanom filmów polecamy kino „Pieniny”.

Szczawnica muzeum chata góralska

 

Skansen w Szczawnicy

Pływać każdy lubi…

W Szczawnicy można skorzystać także z basenów pływackich. Jeśli ktoś lubi odwiedzać termy – w promieniu 50 km znajdzie ich kilkanaście (np. termy w Białce Tatrzańskiej, Szaflarach, Bukowinie, czy też na Słowacji).

Pieniny widok na Tatry

Każdy znajdzie tu coś dla siebie…

Szczawnica zaprasza wszystkich na zimowy wypoczynek. Moc atrakcji sprawi, że nikt nie będzie się w tym mieście nudzić. Niezależnie od tego, czy jesteś pasjonatem aktywnego wypoczynku, czy wolisz raczej odpoczywać „siedząc”, na pewno będziesz zadowolonych obierając Szczawnicę za cel swojego zimowego wypoczynku.

Zapraszamy do rezerwacji noclegów w Szczawnicy na ferie zimowe.

Witamy Państwa na stronie Szczawnica noclegi "Pod wierzbą" Szczawnica BON TURYSTYCZNY Ofertę na tanie i wygodne noclegi kierujemy zarówno do turystów prywatnych, rodzin z dzieckiem oraz wszystkich innych osób, które szukają wygodnych, tanich noclegów w Szczawnicy. Nasz ośrodek mieści się w samym centrum, nieopodal Urzędu Miasta oraz w okolicy popularnych obiektów sanatoryjnych - Hutnik, Papiernik, Dzwonków a także Nauczyciel.
Back to Top