606 536 476 noclegi@podwierzba.eu

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

Szczawnica atrakcje latem

Szczawnica jest miejscem, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Zarówno w okresie letnim, jak i zimowym można tu znaleźć szereg atrakcji, dzięki którym nasz wypoczynek będzie ciekawy i nie pozbawiony emocji.

Szczawnica plac Dietla

Liczne trasy spacerowe, rowerowe, konne

Osobom lubiącym aktywny wypoczynek warto zaproponować przede wszystkim wędrówki górskie. Szczawnica jest miejscem, z którego rozpoczyna się wiele szlaków turystycznych, o różnym stopniu trudności.

 

Zapraszam do zapoznania się z mapami łatwe trasy rowerowe w Szczawnicy >>

Spośród szlaków warto wymienić przede wszystkim wejście na Palenicę (722 m n.p.m.). Można się tu dostać także wyciągiem krzesełkowym. Osoby, które nie lubią spacerów, a chcą rozkoszować się piękną panoramą Pienin, mogą na ten szczyt po prostu wjechać.

Szczawnica Palenica

Inne szlaki, które warto przejść, to: Wąwóz Homole, Droga Pienińska (jest to szlak biegnący od Szczawnicy do Słowacji wzdłuż prawego brzegu Dunajca), szlak ten kończy się przy Czerwonym Klasztorze), droga na Jarmutę, Bryjankęi Dzwonkówkę. Warto także wybrać się na niego dłuższe wycieczki: na Trzy Korony (982 m n.p.m), Wysoką (najwyższy szczyt Pienin o wysokości 1050 m n.p.m) i Przehybę(1175 m n.p.m.).

Trzy Korony w Pieninach

Mniej aktywni spacerowicze mogą wybrać Promenadę w Szczawnicy (piękny deptak wzdłuż potoku Grajcarek o długości 1800 m, którego główną atrakcją jest zegar kwiatowy pokazujący godzinę i wygrywający melodię), czy też Park Górny im. Adama hrabiego Stadnickiego (zabytkowy park, w którym znajdziemy oryginalne rzeźby) oraz Park Dolny w centrum Szczawnicy. Warto także zobaczyć wodospad Zaskalnik, który znajdziemy na osiedlu Sewerynówka (wodospad ma ponad 5 m wysokości).

Szczawnica wodospad Zaskalnik

W Szczawnicy znajdziemy także trasy rowerowe oraz konne.

 

Dla tych, którzy kochają wodę…

Będąc w Szczawnicy, warto wybrać się na spływ Dunajcem. Jest to spływ tratwami bardzo malowniczym przełomem Dunajca. Trasa liczy ok. 18 km. Spływ trwa ok. 2 godzin (z tego atrakcji można skorzystać codziennie od początku kwietnia do końca października).

Przełom Dunajca spływ łodziami do Szczawnicy

Osoby lubiące większą dawkę adrenaliny, zapraszamy na rafting po Dunajcu. Trasę można pokonać pontonem lub 2-osobowymi kanadyjkami. Nad bezpieczeństwem czuwa doświadczony instruktor.

 

Wieczorem można pójść np. na basen pływacki w centrum miasta. Jeśli ktoś lubi termy, w okolicy ok. 50 km znajdzie ich kilkanaście (m. in. w Bukowinie, Białce Tatrzańskiej, na Słowacji).

 

Kultura na co dzień

Dla turystów ceniących atrakcje kulturalne, Szczawnica proponuje odwiedzenie jednego z dwóch muzeów, dzięki którym poznamy kulturę i historię górali pienińskich oraz kościół św. Wojciecha (historia parafii sięga roku 1350). Fani filmu mogą pójść do kina „Pieniny”. Wieczorami warto skorzystać z oferty gastronomicznej licznych restauracji, barów i kawiarni w centrum miasta.

Szczawnica dworek gościnny

Miasta w okolicy warte odwiedzenia

 Ze Szczawnicy jest dobry dojazd do innych pięknych miast i wsi, często zabytkowych. Polecamy wizytę w Krościenku, Czorsztynie, czy też Niedzicy. Można także odwiedzić Słowację.

Zamek w Niedzicy

Warto przyjechać!

Wszyscy, którzy kochają piękne widoki, czyste górskie powietrze, aktywny wypoczynek (lub też relaks przy grillu), powinni odwiedzić Szczawnicę. Dojazd jest prosty, baza noclegowa bardzo duża, atmosfera bardzo przyjazna. 

Witamy Państwa na stronie Szczawnica noclegi "Pod wierzbą" Szczawnica BON TURYSTYCZNY Ofertę na tanie i wygodne noclegi kierujemy zarówno do turystów prywatnych, rodzin z dzieckiem oraz wszystkich innych osób, które szukają wygodnych, tanich noclegów w Szczawnicy. Nasz ośrodek mieści się w samym centrum, nieopodal Urzędu Miasta oraz w okolicy popularnych obiektów sanatoryjnych - Hutnik, Papiernik, Dzwonków a także Nauczyciel.
Back to Top