606 536 476 noclegi@podwierzba.eu

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

Szczawnica atrakcje

 

  Szczawnica atrakcje latem

 

Szczawnica atrakcje zima

 

Położenie Szczawnicy

Na pograniczu Beskidu Sądeckiego i Małych Pienin, w dolinie potoku Grajcarek leży Szczawnica, liczące około 7,5 tys. mieszkańców miasto, które wraz z dwiema wsiami: Szlachtową i Jaworkami tworzy położoną na powierzchni 8789 ha gminę miejsko-wiejską. Nazwa Szczawnica wywodzi się od licznie występujących tu kwaśnych wód zwanych szczawami, które korzystnie wpływają na schorzenia dróg oddechowych, nieżyty żołądka, choroby dróg moczowych i narządów ruchu. Odkryte i eksploatowane źródła, a także specyficzny mikroklimat spowodowały, że Szczawnica zaliczana jest do grona najbardziej znanych uzdrowisk karpackich.

 

Uzdrowisko Szczawnica

Pierwsze budynki zdrojowe, łaźnie i park zdrojowy powstały w połowie XIX wieku dzięki Józefowi Stefanowi Szalayowi, ówczesnemu właścicielowi uzdrowiska, którego ambicją było stworzenie ze Szczawnicy kurortu na miarę europejską. Uzdrowisko Szczawnica stało się popularnym letniskiem dla artystów jak i dla arystokracji. Bywali tu m.in. Cyprian Kamil Norwid, Henryk Sienkiewicz, Ignacy Józef Kraszewski, Maria Konopnicka, Bolesław Prus, Adam Asnyk, Michał Bałucki, Wincenty Pol czy Wojciech Gerson.

Szczawnica dworzec gościnny

 

uzdrowisko Szczawnica plac Dietla

 

Zlokalizowane współcześnie na terenie miasta sanatoria stwarzają znakomite warunki do odnowy organizmu, poprawy zdrowia i samopoczucia. Szczawnica to także znakomite miejsce do rekreacji. Baza turystyczna w samym mieście i okolicy jest gotowa do przyjęcia jednorazowo nawet kilkunastu tysięcy gości, którym zapewnia noclegi i wyżywienie a także oferuje bogaty wybór możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu.

Szczawnica kolejka linowa na Palenice.

Kolej linowa prowadząca z samego centrum miasta na Palenicę pozwala rozkoszować się niespotykanym pięknem okolicy, a zbudowana na sąsiadującej z Palenicą Szafranówce 700-metrowa rynna grawitacyjna, stanowi niebywałą atrakcję zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Szczawnica figura kwiatowa

Szczawnica trasy rowerowe i szlaki turystyczne

Dla osób, które chcą czynnie spędzić wolne dni wyznaczono liczne trasy rowerowe i konne, zapaleni kajakarze mogą zmierzyć się z wartkim nurtem Dunajca, a urozmaicone łowiska i czyste górskie rzeki przyciągają swym urokiem wszystkich miłośników wędki.

Szczawnica ścieżka rowerowa i promenada

Szczawnica dla narciarzy

Szczawnica jest atrakcyjna także zimą. Wraz z pierwszymi opadami śniegu przekształca się w centrum sportów zimowych. Na terenie miasta - w centrum, w Jaworkach i pod Durbaszką - znajdują się wyciągi narciarskie oraz trasy zjazdowe zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych amatorów białego szaleństwa. Narciarzy o większych umiejętnościach ucieszy sztucznie śnieżona trasa na stoku Palenicy, posiadająca homologację FIS, na której rozgrywane są zawody alpejskie. Możliwość pełnej satysfakcji z uprawianego narciarstwa, także i zwolennikom jazdy rekreacyjnej, dostarczy oddana do użytku oświetlona trasa zjazdowa o długości 1800 m - Palenica II. Na amatorów snowboardu natomiast oczekuje umiejscowiona na szczycie góry rynna do halfpipe, która przyciąga do Szczawnicy coraz większe rzesze zwolenników jazdy na desce.

Szczawnica trasy narciarskie na Szafranówce

Szczawnica, dzięki zachowanej XIX-wiecznej zabudowie uzdrowiskowej jest miastem o wyjątkowym uroku i atmosferze. Kilka kilometrów od centrum Szczawnicy, w niewielkiej połemkowskiej wsi Jaworki, znanej przede wszystkim z zabytkowego kościoła (dawnej cerkwi greckokatolickiej), znalazła swoje miejsce słynna już Muzyczna Owczarnia - swoista przystań dla artystów. Odbywają się tam koncerty rockowe, bluesowe, jazzowe, country i in., znanych i popularnych wykonawców polskich i zagranicznych między innymi częste koncerty światowej sławy skrzypka Nigela Kennedyego.

Cerkiew W Szlachtowej

 

 

Witamy Państwa na stronie Szczawnica noclegi "Pod wierzbą" Szczawnica BON TURYSTYCZNY Ofertę na tanie i wygodne noclegi kierujemy zarówno do turystów prywatnych, rodzin z dzieckiem oraz wszystkich innych osób, które szukają wygodnych, tanich noclegów w Szczawnicy. Nasz ośrodek mieści się w samym centrum, nieopodal Urzędu Miasta oraz w okolicy popularnych obiektów sanatoryjnych - Hutnik, Papiernik, Dzwonków a także Nauczyciel.
Back to Top