606 536 476 noclegi@podwierzba.eu

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

Trudne trasy rowerowe w Szczawnicy

Trudne trasy rowerowe w Pieninach

>>>> Trasa rowerowa w Pieninach - dwie przełęcze

Trasa rowerowa w Pieninach dwie przełęcze

Przekrój topograficzny trasy rowerowej w Pieninach- dwie przełęcze

Topografia trasy rowerowej dwie przelecze

Ciężki podjazd na leśnicką przełęcz rekompensują nam piękne widoki na Pieniny, Trzy Korony i Tatry. Warto zsiąść z roweru i odpocząć trochę, tym bardziej że przed nami ostry zjazd, prędkość jaka udało mi się bezpiecznie osiągnąć to 64 km/godz. W miasteczku Velky Lipnik skręcamy w lewo droga na Stara Lubowle i ponownie wspinamy się na następną przełęcz Straňanské sedlo. Przełęcz położona na wysokości 730 m n.p.m.  pomiędzy Małymi Pieninami a Magurą Spiską. Jest to szerokie i rozległe siodło położone w grzbiecie po południowej stronie Wysokiej.  Zachodnie stoki spod przełęczy opadają do miejscowości Straniany, wschodnie do Kamionki.Cały rejon przełęczy pokrywają duże łąki, dzięki czemu jest ona dobrym punktem widokowym na Pieniny i Tatry.

Widok na Pieniny

Po pokonaniu 6,4 km. podjazdu zatrzymujemy się na chwilkę i podziwiamy wiosenne Pieniny, Magurę Spiską i przy ładnej pogodzie Tatry. najtrudniejszy etap wyprawy rowerowej mamy już za sobą i teraz będzie już tylko z górki. Po krótkim odpoczynku, zjeżdżamy w kierunki na Czerwony Klasztor.

strananske sedlo rowerem

Zjazd do Czerwonego Klasztoru

>>>> Trasa rowerowa Szczawnica -Spišská Belá

Trasa rowerowa Szczawnica Spiska Bela

Przekrój topograficzny trasy rowerowej Szczawnica-Spiska Bela

Topografia trasy rowerowej Szczawnica Spiska Bela


 Po drodze mijamy urokliwe słowackie wsie, ludzi idących lub wracających z niedzielnych mszy, pomimo tego ruch samochodowy na drodze mały, możemy zatem podziwiać budząca się do życia słowacka przyrodę.

 

Podjazd pod Magure

Podjazd pod Magure

Magurskie Sedlo

Widok na Tatry

Widok na Tatry

Pomimo dość długiego podjazdu bo 19 kilometrów samo wjechanie na 949 m n.p.m nie sprawiło większych trudności i  zjazd do Spiskiej Beli. 
Średnia prędkość zjazdu ok 50 km/h, silny boczny wiatr trochę przyhamował moje zapały do pobicia rekordu prędkości (70 km/h) i jechałem raczej ostrożnie.

Ze Szczawnicy do Spiskiej Beli

>>>> Trasa rowerowa wokół Pienińskiego Parku Narodowego

Trasa rowerowa wokół PPN

Przekrój topograficzny trasy rowerowej wokół Pinińskiego Parku Narodowego

wróć

Witamy Państwa na stronie Szczawnica noclegi "Pod wierzbą" Szczawnica BON TURYSTYCZNY Ofertę na tanie i wygodne noclegi kierujemy zarówno do turystów prywatnych, rodzin z dzieckiem oraz wszystkich innych osób, które szukają wygodnych, tanich noclegów w Szczawnicy. Nasz ośrodek mieści się w samym centrum, nieopodal Urzędu Miasta oraz w okolicy popularnych obiektów sanatoryjnych - Hutnik, Papiernik, Dzwonków a także Nauczyciel.
Back to Top