606 536 476 noclegi@podwierzba.eu

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

REALIZUJEMY PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM 

Szczawnica ferie zimowe

 Wybierając Szczawnicę do spędzenia ferii zimowych w górach, oprócz dostępności wyciągów narciarskich, warto zwrócić uwagę na możliwość innego spędzenia wolnego czasu niż szusowanie na śniegu. Warto więc zwrócić uwagę na alternatywne formy spędzenia ferii zimowych, poza proponowaną przez większość miejscowości wyciągów narciarskich. Szczawnica jest do tego idealnym miejscem ze względu na dużą ilość atrakcji oferowaną dla tych aktywnych i mniej aktywnych gości spędzających ferie zimowe w Pieninach.

Szczawnica zimą
 
 Główną zimową atrakcją Szczawnicy bez wątpienia jest ośrodek narciarski na Palenicy. Na stokach Szafranówki i Palenicy mamy do dyspozycji 3600 m tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności.

Szczawnica trasy narciarskie

Dla małych dzieci i uczących się dopiero jeździć na nartach po prawej stronie stoku przygotowano tzw. oślą łączkę. Łatwość tras i duży wybór szkółek i instruktorów narciarskich sprawi, że każdy powinien podszkolić technikę jazdy i nie będzie miał problemu z pokonaniem 1800 m trasy rodzinnej (średnio trudna) prowadzącej do dolnej stacji kolejki. W wymienione trasy narciarskie są oświetlone i w miarę potrzeby sztucznie dośnieżane.

Wyciąg narciarski na Palenicy w Szczawnicy

Łatwa trasa narciarska na Palenicy

 Dla bardziej zaawansowanych narciarzy na północnym stoku Palenicy przygotowano jedna z nielicznych tras narciarskich w Polsce z homologacją FIS. Trasa o długości 1000 m dla średnio zaawansowanych amatorów białego szaleństwa stanowi nie lada wyzwanie, dlatego polecam ja bardziej zaawansowanym narciarzom. Ta trasa nie jest oświetlona !.

Trudna trasa narciarska w Szczawnicy

Dodatkowym plusem ośrodka narciarskiego na Palenicy niewątpliwie są wspaniałe widoki na Pieniny, Tatry, Gorce i możliwość kąpieli słonecznych na szczycie.

Wyciąg narciarski w Szczawnicy

Poza w/w stokami w odległości 5 km od centrum miasta jest wyciąg w Jaworkach Arena Homole". 

Wyciąg arena narciarska Jaworki

Arena narciarska Jaworki


W promieniu 50 km. od Szczawnicy, a więc ok 1 godziny jazdy samochodem ilość ośrodków narciarskich jest już znacznie większa. Wyciągi narciarskie w Pieninach, czy też wyciągi narciarskie na Słowacji sprawiają, iż wybór tras narciarskich dla gości wybierających Szczawnicę na ferie zimowe jest naprawdę duża.

Wyciąg narciarski na Słowacji

Wyciąg na Słowacji

Polana Sosny w Niedzicy

Polana sosny w Niedzicy

Kluszkowce Czorsztyn-Ski

Wyciąg narciarski w Kluszkowcach


  Teraz więc bez szczegółów przypomnę tylko, że w Szczawnicy działają dwa muzea, przedstawiające historię i kulturę górali pienińskich i rozwój Uzdrowiska Szczawnica. Jeśli więc jesteś zainteresowany Pieninami i kulturą górali, będzie to dobry wybór na poznanie naszego regionu.

 Corocznie Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy na okres ferii zimowych przygotowało atrakcje kulturalne, w tym roku zaprasza na:

 Przyjeżdżając na ferie zimowe do Szczawnicy, możemy pójść do Kina "Pieniny" i wybrać jeden z proponowanych filmów.

 W Szczawnicy możemy skorzystać z basenów pływackich, co prawda nie są to tak popularne baseny termalne czy aguapark, ale popływać można. Jeśli jednak lubimy wygrzać kości w gorącej wodzie w promieniu 50 km. mamy możliwość wybrać termy np. w Szaflarach, w Białce czy też w Bukowinie Tatrzańskiej, lub baseny termalne na Słowacji w Popradzie lub we Vrbowie. Osobiście wybieram te słowackie ze względu na porównywalne ceny i mniejszy tłok.


 W samej Szczawnicy możemy pospacerować z centrum wzdłuż potoku Grajcarek do Pienin, najdłuższą w kraju promenadą. Jeśli 1300-metrowy spacer to zbyt mało proponuję pójść Drogą Pienińską na Słowację, do Leśnicy lub pod szczyt Trzech Koron do Czerwonego Klasztoru. Dla mniej wprawionych turystów dobrym wyborem mogą być krótsze trasy spacerowe po parku dolnym, parku górnym, czy też deptakiem do centrum uzdrowiska.

Droga Pienińska zimą.


 Szczawnica położona jest na "styku" dwóch pasm górskich Beskidu sądeckiego i Pienin, obydwa pasma charakteryzuję się łatwością szlaków turystycznych, dzięki temu bez większych problemów możemy wybrać się na parogodzinną wyprawę w góry nawet zimą.

Schronisko pod Bereśnikiem
Najbardziej popularne zimowe wycieczki w okolicy Szczawnicy to:
- Palenica
- Droga Pienińska
- Bryjarka
- Wąwóz Homole
- rezerwat Biała Woda
- Dzwonkówka
- Jarmuta

Wycieczka na Bryjarkę zimą

Wycieczka na Jarmutę zimą.


Trochę trudniejsze szczególnie zimą polecane szlaki górskie to:
- Trzy Korony
- Wysoka
- Przehyba


 Mam nadzieję, że powyższy post przekona szukających dobrej miejscowości na ferie zimowe do przyjazdu do Szczawnicy. Mnóstwo atrakcji dla osób aktywnie spędzających wolny czas, Szczawnica oferuje atrakcje dla mnie aktywnych gości. Sprawi to, iż prawie każdy spędzający ferie zimowe w Szczawnicy, znajdzie ofertę odpowiadający jego zainteresowaniom.

wróć

Witamy Państwa na stronie Szczawnica noclegi "Pod wierzbą" Szczawnica BON TURYSTYCZNY Ofertę na tanie i wygodne noclegi kierujemy zarówno do turystów prywatnych, rodzin z dzieckiem oraz wszystkich innych osób, które szukają wygodnych, tanich noclegów w Szczawnicy. Nasz ośrodek mieści się w samym centrum, nieopodal Urzędu Miasta oraz w okolicy popularnych obiektów sanatoryjnych - Hutnik, Papiernik, Dzwonków a także Nauczyciel.
Back to Top